Istanbul, TR
+90 212 674 2507

CAD/CAM Yazılım Çözümleri

CAD/CAM yazılımı, bilgisayar destekli tasarımı (CAD), CNC makinenizde bilgisayar destekli üretim (CAM) ile üretim iş parçalarına dönüştürmek için kullanılır.

Mastercam, temelden karmaşığa kadar çeşitli CNC programlama ihtiyaçları için CAD/CAM yazılım araçları sunar. Yenilikçi, esnek çözümlerimiz ve birinci sınıf destek ağımız sayesinde yazılımımız, tasarımın başlangıcından üretime kadar eksiksiz bir çözümdür. İş kurulumundan işin tamamlanmasına kadar üretim sürecinizi kolaylaştırmak için Mastercam'i seçin.

CNC Programlama Yazılım Ürünleri

CAD CAM yazılım ürünlerimiz, tasarımdan üretim hattına kadar parçalar alır. Hassasiyet ve verimlilik için üretilen parçalarınızı öncü özelliklerle programlayın. Mastercam'in en iyi yaptığı şey CNC ekipmanınızı çalıştırmak için kod oluşturmaktır.

Mastercam DEMO / Ev Lisansı

Evinizde öğrenmek için kullanabileceğiniz Mastercam deneme sürümüdür. İlgili formu doldurduktan sonra bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Mastercam Eklenti Ürünleri

Mastercam ile kapsamlı CAD/CAM çözümünüzü oluşturun. Özel işleme ihtiyaçlarınız için çeşitli özel Eklentiler ile üretkenliğinizi artırın.

Sıkça Sorulan Sorular

CAD/CAM Yazılımı Nedir?
CAD/CAM yazılımı, frezeler, yönlendiriciler, torna tezgahları ve tel EDM'ler gibi CNC makinelerini kontrol eder. CAD, bilgisayar destekli tasarım anlamına gelir ve CAM, bilgisayar destekli üretim anlamına gelir. CNC, bilgisayar sayısal kontrolü anlamına gelir. Mastercam, optimize edilmiş üretkenlik için CNC makinelerini verimli bir şekilde sürmek için hem CAD hem de CAM işlevselliği sağlayan bir yazılımdır.
Üretimde neden CAD/CAM yazılımı kullanılıyor?
Daha fazla otomasyon için üretimde CAD/CAM yazılımı kullanılmaktadır. Bu otomasyon zamandan tasarruf sağlar, hataları azaltır ve üretim sürecinde hem hassasiyeti hem de üretkenliği artırır. Mastercam, üretim alanında lider bir CAD/CAM yazılım sağlayıcısıdır.
CAD/CAM yazılımı kullanmanın avantajları nelerdir?
CAD/CAM yazılımı, manuel programlama ile elde edilemeyen avantajlar sunar. Bunlar arasında CNC makineleri için hızlı G kodu oluşturma, son derece karmaşık parçaları programlama yeteneği ve fiziksel işleme başlamadan önce bir projenin dijital olarak gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi yer alır.
CAD/CAM yazılımı ne için kullanılır?
CAD yazılımı, parçaların, fikstürlerin ve montajların tasarımı için kullanılır. Sıfırdan parçalar oluşturmak, mevcut tasarımları değiştirmek veya parçaları işlemeye hazırlamak için kullanılabilir. CAM yazılımı, takım yollarını programlamak ve frezeler, yönlendiriciler, torna tezgahları ve tel EDM'ler gibi CNC makinelerini kontrol eden G kodunu oluşturmak için kullanılır. Mastercam gibi CAD/CAM yazılımı, tasarımdan üretime kadar tek, kullanıcı dostu bir arayüz içinde parçaları almak için kullanılır.
CAD/CAM yazılımı üretim kalitesini nasıl artırır?
CAD/CAM yazılımı, bir CNC makinesini manuel olarak programlarken oluşabilecek hataları ortadan kaldırır. Ayrıca uyarlanabilirliğe izin verir ve manuel programlama ile imkansız olan hassas işleme yöntemleri sunar.
CAD ve CAM yazılımı arasındaki fark nedir?
CAD ve CAM yazılımı, üretim için birlikte kullanılabilir, ancak bunlar farklı yazılım türleridir. CAD, bilgisayar destekli tasarım için bir yazılımdır, CAM ise bilgisayar destekli üretim için bir yazılımdır. CAD, bir nesneyi tasarlamak veya değiştirmek için kullanılırken, CAM, bir nesneyi üretmek için kullanılan bir makineyi kontrol etmek için kullanılır.

Bir sorunuz mu var?

İlgili tüm yorum ve görüşlerinizi bize buradan iletebilirsiniz.