Bir Yüzyıl Dolusu Cumhuriyet! Kutlu Olsun!
Bağlanan Parametre Düzlemlerini Görüntüleme - Mastercam Türkiye
Istanbul, TR
+90 212 674 2507

Bağlanan Parametre Düzlemlerini Görüntüleme

Bağlanan Parametre Düzlemlerini Görüntüleme

Bağlanan Parametre Düzlemlerini Görüntüleme

Bir delik açma takımyolu oluşturduğunuzda, Mastercam artık düzlem tiplerinin ve değerlerinin ekran göstergelerini görüntüleyebilir. Grafik öğeleri açmak için Grafik öğeleri görüntüle düğmesini kullanın.

Ardından Linking Parameters sayfasında grafik penceresinde göstergelerini görmek istediğiniz düzlemleri aşağıdaki görseldeki gibi seçiniz.

İletişim kutusundaki değerleri değiştirdiğinizde, Mastercam grafik penceresindeki grafik düzlemleri günceller. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, bir düzlemin grafik gösterimini grafik penceresinde sürükleyerek de konumunu ve değerini değiştirebilirsiniz. Bu sürükleme sırasında gnomon ile birlikte gelen kutuya bir değer yazabilirsiniz. Ek olarak, düzlem göstergesini bir AutoCursor noktasına sürükleyebilirsiniz.

Grafik öğelerini görüntüle açılır menüsündeki Düzlem etiketlerini görüntüle seçeneğini kapatarak, düzlem göstergelerinden etiketleri kaldırabilir ve daha basit bir görünüm elde edebilirsiniz. Etiketler kapalıyken, etiketini görmek için fare işaretçinizi bir düzlemin üzerine getirebilirsiniz.
Yakup Karataş
Yakup Karataş
Konu Yazarı
Related Posts